wtorek, 31 stycznia 2017

ZABIEG POWIĘKSZANIA UST - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE, ZDJĘCIA EFEKTÓW

Hej Kochani :)
 
   Dziś chciałam poruszyć temat powiększania/modelowania ust. Jeśli jesteście stałymi czytelnikami mojego bloga zapewne wiecie, że już jakiś czas temu wpis o tej tematyce się pojawił. Było to jednak bardzo dawno i może nie wszystko też zostało tam zawarte sądząc po Waszych późniejszych pytaniach :) Chciałabym tym razem opowiedzieć Wam wszystko jak najdokładniej. Post ten piszę jako osoba, która taki zabieg przeszła. Chcę się podzielić z Wami doświadczeniami i efektami. Nie jestem lekarzem, ani nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku. Wszystko co zostanie tutaj opisane to moje odczucia oraz informacje jakie otrzymałam od lekarza lub ze sprawdzonych źródeł.
 
 
 
 
 
KTO MOŻE PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI POWIĘKSZANIA/MODELOWANIA UST?
 
Tak naprawdę każdy! Jeżeli uważasz, że Twoja usta nie są takie jakbyś chciała - są za małe, asymetryczne czy płaskie - śmiało możesz zainteresować się tym zabiegiem. Zabieg ten stosowany jest przede wszystkim po to, aby usta stały się większe i myślę, że znaczna część kobiet decyduje się właśnie z tego względu. Jednak pozwala nam on także wyrównać usta. Nie musicie decydować się od razu na "nowy rozmiar" ust jeśli tego nie potrzebujecie, a Waszym problemem jest np. nieproporcjonalna warga lub asymetryczne strony. Dodatkowo możecie się pokusić jedynie o uniesienie kącików ust. Jeśli Wasze kąciki "idą" w dół twarz wydaje się być smutna. Dodaje to też lat. Uniesienie kącików sprawia, że buzia nabiera milszego wyrazu.
Kolejnym powodem, dla którego ludzie poddają się temu zabiegowi jest potrzeba nawilżenia ust. Wstrzykiwany preparat pozwala na lepsze ich nawilżenie, ze względu na to, iż odbywa się to "od środka". Myślę, że warto mieć wszystkie te powody na uwadze, aby odejść od stereotypu iż zabieg ten = zachcianka panienek na posiadanie pontonów.
 
 
ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA ZABIEG! CO DALEJ? - WYBÓR GABINETU
 
Żyjąc w dobie Internetu myślę, że to akurat prosta sprawa! ;) Przed udaniem się do konkretnego lekarza warto poszukać opinii w Internecie. Praktycznie każdy gabinet posiada swój fanpage na Facebooku. Tam można go ocenić oraz wystawić opinię o lekarzu i całym przebiegu wizyty. Wystarczy poczytać, pooglądać zdjęcia efektów i na tej podstawie wybrać gabinet, który najbardziej nam odpowiada. Są też różnego rodzaju fora dyskusyjne gdzie możecie zapytać i poradzić się innych osób.
Ważne aby upewnić się, że w danym gabinecie to LEKARZ wykona Wam zabieg. Zdania na ten temat są podzielone, ale moim zdaniem nie warto ryzykować zdrowia i wybrać się do osoby wykwalifikowanej. W wielu salonach kosmetycznych możecie trafić na ofertę powiększania ust. Jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że to nie lekarz, a prawdopodobnie osoba po jednodniowym kursie (o ile tak to można nazwać) wykona taki zabieg. I o ile dałabym sobie zrobić manicure hybrydowy, czy zaaplikować rzęsy, tak nie ryzykowałabym aby taka osoba ingerowała w  poważnym stopniu w moje ciało i tkanki.
Przy wyborze gabinetu warto też zwrócić uwagę na jego wygląd. Może się to wydawać banalne, ale estetyka pomieszczenia zdecydowanie korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Osobiście o wiele lepiej czuję się w jasnych, ładnie urządzonych gabinetach. Jeśli będziecie stresować się zabiegiem (chociaż myślę, że nie warto ;)) piękno wokół Was zapewne nieco ten stresik osłabi. Poza tym zadbany gabinet to zwykle także sterylny gabinet, w którym nie będziemy musiały się martwić o brak higieny pracy.

 
 
Ja swój zabieg wykonałam w gabinecie w Szczecinie mieszczącym się przy ulicy Rydla 71. Jeżeli jesteście z okolic to szczerzę mogę Wam polecić Gabinet Medycyny Estetycznej lek. med. Anna Kępka. Było jasno, estetycznie, przyjemnie! :) Czułam się w tym miejscu swobodnie. Mogłam o wszystko zapytać, doradzić się i zasięgnąć interesujących mnie informacji.
 
 
 
 
PRZYGOTWANIE DO ZABIEGU
 
Nie trzeba się do niego jakoś szczególnie przygotowywać. Wystarczy przed zrezygnować z picia alkoholu czy leków, które mogłyby wpływać na krew. Ja dodatkowo na dwa dni przed zrezygnowałam z makijażu ust, ale tylko z tego względu, iż moje usta bardzo się wysuszają i chciałam dać im odpocząć przed zabiegiem.
Jeżeli miewacie problemy z opryszczkami należy przed zażywać tabletki, które zapobiegną jej rozwojowi. Osobiście nie mam takiego problemu dlatego jeśli Wy się z nim borykacie, a zdecydujecie się na zabieg to warto poradzić się kilka dni przed lekarza.
 
 
PRZEBIEG ZABIEGU I CZAS TRWANIA
 
Całość przebiega bardzo sprawnie i szybko. Tak naprawdę już po kilkunastu minutach będziecie się cieszyć nowymi ustkami.
1. Wizytę w gabinecie rozpoczynacie od rozmowy oraz wypełnienia formularza. Musicie zapoznać się z najważniejszymi informacjami i ewentualnymi zagrożeniami. + jeśli wcześniej nie zdecydowałyście się na konsultacje to teraz lekarz po wysłuchaniu Waszych oczekiwań dobierze odpowiedni preparat.
2. Otrzymujecie znieczulenie. Będzie to albo maść znieczulająca/krem, albo znieczulenie stomatologiczne. Ewentualnie przy "cięższych" preparatach i jedno i drugie ;) Ze znieczuleniem siedzi się od ok. 10 do 20 minut.
 
 
 
 
3. Kiedy znieczulenie zacznie już działać rozpoczyna się główny element zabiegu, czyli wstrzykiwanie preparatu :) Czas trwania zależy od tego, jaka ilość będzie Wam podawana i tak naprawdę od Waszych ust i oczekiwań względem ich kształtu i rozmiaru. Średnio jednak jest to ok. 10 minut.
4. Na koniec lekarz palcami wymodeluje jeszcze Wasze ustka i rozprowadzi w nich preparat.
GOTOWE :)
 
 
zdjęcie moich ust wykonane w gabinecie przez Panią doktor - przed i po zabiegu
  
CZY TO BOLI?
 
Zabieg jak już wspomniałam wykonywany jest przy znieczuleniu, także naprawdę nie musicie obawiać się wielkiego bólu. Wiem, że wiele z Was waha się ze strachu. Wszystko też zależy od Waszego nastawienia i progu bólu. Każdy odczuje to indywidualnie jednak nie nastawiajcie się negatywnie. Preparat znieczulający działa i może być tak, że nie poczujecie zupełnie nic!
Dla mnie ten ból nie był jakiś okropny. Czuć, że coś jest przy ustkach robione, ale da się to spokojnie wytrzymać i nie ma tragedii. Zapewniam Was, że na co dzień doświadczycie większego bólu niż w gabinecie ;) Nie ma się czego bać!
 
 
 
ZALECENIA PO ZABIEGU
 
Nie jest to ani operacja, ani nic skomplikowanego co będzie wymagało wielu poświęceń z Waszej strony. Po zabiegu zaleca się nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny oraz na kilka dni odpuścić sobie wysiłek fizyczny. Nie powinno się też dotykać ust, masować ich itp. Do końca dnia należy też zrezygnować z makijażu ust.
Warto też uważać aby Wasze posiłki i picie nie były bezpośrednio po zabiegu ani zbyt gorące ani zimne. Ja też unikałam także ostrych rzeczy :)
Natomiast zaleca się picie jak największej ilości wody. Nawet 3 litry! Pozwoli to Waszemu organizmowi na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia, a przez to preparat w Waszych ustach dłużej się utrzyma i nie wchłonie od razu po wstrzyknięciu.
 
 
CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU?
 
Usta są opuchnięte i mogą być delikatnie obolałe przez pierwsze dwa dni. U mnie pojawiły się też siniaczki.
Wszystko to zależy od organizmu. Za pierwszym razem miałam mniej preparatu i mniej wkłuć przez co pojawił się jeden malutki siniaczek. Teraz zrobiło się ich więcej ze względu na większą ilość wkłuć. Nie ma więc reguły czy Wam także wyjdą czy nie. Jednak nie ma się co przejmować nawet jeśli tak się stanie. Wszystko to jest chwilowe. Po kilku dniach nie będzie już śladu po wykonanym zabiegu - no oczywiście prócz pięknych ust ;) Dodatkowo jeśli pojawią Wam się siniaczki to w trakcie gojenia ust możecie zakryć ślady makijażem. Nikt więc nie będzie musiał nawet wiedzieć, że właśnie Wasze usta goją się po powiększaniu.
 
Moje usta w najgorszym ich momencie w trakcie gojenia wyglądały tak:
 
 
Zdjęcie zostało zrobione na drugi dzień po zabiegu. Z godziny na godzinę ich stan się polepszał. 

 
 
PIĘLĘGNACJA UST PO ZABIEGU
 
Przez kilka pierwszych dni należy trzy razy dziennie przemywać usta sprayem Octenisept oraz smarować je maścią arnikową.
 
  
 
KIEDY WIDOCZNY JEST EFEKT ZABIEGU?
 
Kształt i powiększeniu ust zobaczycie od razu. Jednak trzeba zrobić poprawkę na to, że usta bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu są opuchnięte. Mogą też pojawi się siniaczki jak wspomniałam wyżej. Wszystko jednak znika po kilku dniach. Ostateczny efekt będziecie widzieć po ok. tygodniu kiedy usta dojdą do siebie.
 
 
CO WSTRZYKIWANE JEST W USTA?
 
Bardzo błędnym myśleniem jest, że kobiety się "botoxują". W usta nie wstrzykuję się botoxu!!!! Do tego rodzaju zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka.
Do powiększania/modelowania ust używa się więc różnego rodzaju kwasów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, wiele marek. Jeśli się na tym nie znacie wybór w doborze odpowiedniego dla Was preparatu najlepiej pozostawić lekarzowi. W gabinecie, w którym ja poddałam się powiększaniu pracuje się m.in. na wypełniaczu Neauvia. Myślę, że będzie to idealny preparat dla osób, które oczekują konkretnej, mocniejszej zmiany i efektów na dłużej :)
 
 
Jednak tak jak mówię... podczas wizyty opiszcie jak najdokładniej Wasze oczekiwania względem kształtu i rozmiaru ust, a na pewno lekarz dobierze Wam wypełniacz w taki sposób, że wyjdziecie z gabinetu baaardzo zadowolone :)
 
 
PRZECIWSKAZANIA I EWENTUALNE POWIKŁANIA
 
Przede wszystkim nie powinno się decydować na zabieg w czasie ciąży i karmienia piersią. Warto też zaplanować swoją wizytę na taki dzień, w którym nie będziecie miały miesiączki - organizm i ciałko jest wtedy rozdrażnione dlatego lepiej wybrać bardziej komfortowy dla Was moment ;)
 
Powikłania i "komplikacje" po zabiegu zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli wybierzecie wykwalifikowaną osobę oraz czysty, sterylny gabinet nie ma się czego bać! Wszystko wtedy powinno się świetnie udać. Jednak jak przy każdej ingerencji w naszą naturę i ciało mogą pojawić się komplikacje np. martwica. O wszystkim jednak zostaniecie poinformowane przed zabiegiem i do Was należy ostateczna decyzja.
 
Dla mnie miłym gestem był telefon od Pani doktor, która wykonywała mi zabieg. Dzień po dowiadywała się o samopoczucie. Moim zdaniem taka troska o swojego pacjenta jest jak najbardziej na plus! Możecie wtedy powiedzieć o Waszym stanie, a ewentualne komplikacje, które dla Was może wcale nie byłyby powodem do zmartwień przez lekarza zostaną wychwycone i będzie szybka reakcja.
 
A CO JEŚLI SIĘ NIE UDA I WYJDĘ Z WARGAMI NICZYM GLONOJAD?!
 
Kochane! Mam świadomość, że wiele z Was boi się efektu wielkich, napompowanych warg, które będą wyglądały jakby miały zaraz eksplodować. Wiem też po rozmowach z kilkoma z Was, że często Wy jesteście zdecydowane na taki zabieg, a to Wasi bliscy próbują Wam "wybić" pomysł z głowy argumentując to właśnie wyglądem nienaturalnym, ustami niczym glonojad itp.
Trzeba mieć jednak na uwadze to, że medycyna estetyczna ma poprawić nasz wygląd na lepsze. Delikatnie doszlifować naturę. NIE BÓJCIE SIĘ, że z gabinetu wyjdziecie z ustami jak ponton. Żaden lekarz, który ma kwalifikacje i choć trochę gustu nie zrobi Wam takiej krzywdy.
Poza tym po jednym zabiegu jest to nawet niemożliwością. Chcąc powiększyć znacznie usta - mam tu już na myśli rozmiar naprawdę XXL ;) - trzeba to robić systematycznie i stopniowo.
 
Dodatkowo weźcie też pod uwagę to, że zabiegi medycyny estetycznej nie są tanie! :D Aby delikatnie powiększyć usta i nadać im ładny kształt trzeba liczyć się z wydaniem ok. tysiąca zł na taką przyjemność. Usta po wydaniu tego tysiąca są ładnie poprawione, ale nie oszukujmy się... nie są to efekty typu przemiany Kylie Jenner ;) Wyobraźcie sobie teraz sytuację, że faktyczni zamarzą Wam się najbardziej gigantyczne wargi jakie tylko dałoby się uzyskać. Musiałybyście się wtedy liczyć z wydaniem fortuny na takie usta!!!!! Zamiast nowego samochodu z salonu to zafundowanie glonojadów ;)
Jak więc widzicie nawet przy wielkich chęciach nie jest to takie łatwe jak się stereotypowo mogłoby wydawać ;)
Nie ma więc żadnych obaw!!!!
 
 
 
 
KOSZT ZABIEGU
 
Ceny mogą różnić się w zależności od - ilości preparatu, rodzaju preparatu, Waszych oczekiwań względem efektów, lokalizacji gabinetu.
 
Nie będzie więc to zawsze jednakowa cena. Średnio koszt zabiegu Wacha się od 550zł do 1600zł.
 
W gabinecie, w którym ja wykonałam teraz zabieg cena regularna to ok. 800zł za 1ml preparatu. Często można trafić na różnego rodzaju promocje itp. dlatego warto śledzić np. fanpage gabinetu :)
 
 
 
CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTU
 
Ta kwestia jest również sprawą indywidualną. Zależy ona od wielu czynników - m.in. rodzaju wypełniacza i naszego organizmu. Średnio jednak efekty powinny być zauważalne od 4 do 6 miesięcy.
 
 
 
EFEKTY!
 
To co cieszy najbardziej :)
 
 
 
 
Tak prezentują się moje usta dwa tygodnie po wykonanym zabiegu. Ja jestem zadowolona z efektu. Na zdjęciach aż tak tego nie widać, ale moje usta były bardzo asymetryczne. Modelowanie pomogło mi ukryć krzywiznę warg. Dodatkowo usta stały się pełniejsze, a kąciki uniesione. Osobiście jestem fanką dużych, pełnych ust, ale pamiętajcie, że to kwestia gustu i idąc na zabieg nie musicie od razu zmieniać ich w taki sam sposób jak ja :) Zawsze możecie się pokusić o subtelniejsze zmiany lub oczywiście o większe od moich jeśli tylko macie taką ochotę.
 
Mam nadzieję, że wpis okażę się dla Was przydatny i że najważniejsze informacje udało mi się wypisać.
Jeśli kiedyś myślałyście nad takim zabiegiem, ale pojawiły się jakieś wątpliwości to śmiało Was będę zachęcać do spróbowania! Nawet jeśli okaże się, że powiększone usta to nie jest coś czego jednak oczekiwałyście, bierzcie pod uwagę to, że zabieg nie jest trwałą zmianą, a kwas z czasem się wchłonie. Okazać się jednak może, że to właśnie podbuduje Waszą samoocenę, poprawi samopoczucie i wygląd :) Ja nie żałuję.
 5 komentarzy:

 1. przed zabiegiem miałaś również bardzo piękne usta :) fajnie, że dokładnie wyjaśniłaś na czym polega zabieg :) czasami mam wrażenie, ze niektórzy myślą, że powiększanie ust to jakiś niewybaczalny grzech =D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed zabiegiem miałaś również piękne i pełne usta ;) Wydaje mi się, że jesteś jedną z niewielu bloggerek, które tak otwarcie przyznają się do zabiegu powiększania ust. Chociaż nie wiem dlaczego jest to tak ukrywane. Wszystko jest dla ludzi ;) Myślę, że gdybym tylko mogła to sama poprawiłabym swoje usta.

  OdpowiedzUsuń
 3. jaką ilość kwasu potrzebowałaś do takiego efektu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt zdecydowanie zachęcający, lecz obawiam się, że gdy tylko spróbuję tego raz, mogę w bardzo krótkim czasie zapragnąć więcej - i skończę jak pani ze zdjęcia ;) Daj znać, ile czasu utrzyma Ci się wypełnienie.

  OdpowiedzUsuń